poniedziałek 09.04.2018

Porażka Jędrzejczyk i zwycięstwo Kowalkiewicz na UFC 223.

foto: Instagram/ Rose Namajunas
0 0

Z dziennikarskiego obowiązku , musimy napisać to co pewnie wszyscy już wiedzą. Joanna Jędrzejczyk (30 l.) po walce stoczonej na pełnym dystansie ( 5 x 5 min) Polska ulega jednogłośnie na punkty Amerykance Rose Namajunas (25 l.). Wszyscy sędziowie wypunktowali walkę 49-46.

Obraz tej walki przypominał był zgoła inny, niż pierwszy pojedynek tych zawodniczek podczas UFC 217 . Walka toczyła się w 90% w stójce, był to pojedynek cios za cios, walka toczyła się o jak najmniejszą ilość popełnionych błędów. Niestety i tym razem Joanna nie zdołała pokonać Namajunas.

Praktycznie każda runda wyglądała tak samo. Zero walki w parterze, poza jednym obaleniem Rose pod koniec piątej rundy, klinczu w którym Asia sobie dobrze radziła było jak na lekarstwo, 90% walki to batalia w stójce. Bez łokci, ciosy proste, krótkie serie i sporadyczne frontalne kopnięcia.

Jędrzejczyk wyróżniały niskie kopnięcia, którymi nękała Rose przez cały pojedynek. Noga Rose była zaczerwieniona już w drugiej rundzie, podczas gdy sama Amerykanka skoncentrowała się na uderzeniach w stójce. W każdej rundzie Jędrzejczyk zadawała więcej ciosów, niestety sędziowie widzieli 4 rundy na korzyść aktualnej mistrzyni. Jednak to twarz Polski była obita, twarz Namajunas praktycznie nie nosiła śladów walki.

W zgoła innym nastroju po zakończonej gali była Karolina Kowalkiewicz (32 l.). Polka pokonała na punkty amerykańską zawodniczkę  Felice Herrig (33 l.). Polka stoczyła świetny pojedynki, mimo wszystko sędziowie nie byli jednogłośni.  Ostatecznie przyznali zwycięstwo Karolinie Kowalkiewicz w stosunku: 29-28, 28-29, 29-28.

 

 

Czytaj dalej

KOMENTARZE

1 Comment

  1. check it out

    18.08.2019 at 04:19

    I simply want to say I am new to weblog and absolutely savored you’re web blog. Almost certainly I’m going to bookmark your blog post . You certainly have tremendous articles and reviews. Thanks for sharing with us your web-site.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLECANE