wtorek 24.07.2018

Joanna Jędrzejczyk wraca do oktagonu! Walka w sobotę!

foto: Instagram/ ufc.com
0 0

Joanna Jędrzejczyk (30 l.) była mistrzyni świata i ambasadorka producenta odżywek Formotiva, po dwóch porażkach z Rose Namajunas (26 l.) wraca w sobotę do oktagonu! Jej przeciwniczką będzie Tecia Torres (28 l.). W wywiadzie z Maciejem Turskim (Polsat Sport) ujawnia jakie zmiany wprowadziła w przygotowaniach przed walką.

Maciej Turski: Jak przebiega aklimatyzacja w Calgary? Warunki atmosferyczne nieco odmienne niż te, z którymi miałaś do czynienia na Florydzie.

Joanna Jędrzejczyk: Postanowiłam przylecieć do Kanady dwa, trzy dni wcześniej niż UFC ściąga zawodników na swoje wydarzenia. Prawdziwy fightweek przed galą rozpoczyna się we wtorek, a ja pojawiłam się w Kanadzie na tydzień przed swoim pojedynkiem. W Calgary jest drobna różnica czasowa i miasto położone jest znacznie wyżej niż Coconut Creek, a to ma zdecydowanie wpływ na samopoczucie przed walką. Chcę być w pełni sił i w pełni profesjonalnie przygotowana do tego starcia.

Jesteś zadowolona z przepracowanego okresu przygotowawczego? Wszystko poszło po Twojej myśli?

Tak, ale ja zawsze dokładam wszelkich starań, aby być w pełni przygotowana. Przede wszystkim też chcę, aby każdy camp był mądrze zaplanowany. Mam zawsze wyrzuty sumienia, gdy trenerzy mówią mi: „Odpocznij, już wystarczy, już za dużo”. Trzeba trenować ciężko, ale rozsądek też jest niezwykle istotny. Na pewno wyjdę do oktagonu z wolną głową, ze świadomością, że zrobiłam wszystko, co w mojej mocy.

Co było wyjątkowego w przygotowaniach do nadchodzącego pojedynku?

Od pierwszych dni pracowaliśmy nad tym, abym uderzała mocniej i moje ciosy były bardziej precyzyjne. Zmieniliśmy też nieco moją pozycję. Szukaliśmy więcej dynamiki i wydaje się, że wszystko poszło w dobrym kierunku. Cieszymy się z efektów naszej pracy i z tego, co udało się osiągnać przez te osiem tygodni przygotowań.

Czy można powiedzieć, że przed tą walką jesteś bardziej wyciszona – udzielasz mniej wywiadów i rzadziej widzimy Cię w mediach?

Zdecydowanie tak, ale teraz nie walczymy na karcie pay-per-view. Poprzednie pojedynki toczyłam podczas mocnych wydarzeń, które wymagały ogromnej promocji i pod tym względem musiał poświęcić znacznie więcej czasu niż teraz. Cieszę się po części, że nie występuję w pierwszej, czy drugiej walce wieczoru. Jeśli już dostrzegasz tę różnicę w medialnych występach, to podczas fightweeku tej pracy jest jeszcze więcej. Moja pozycja w karcie walk tym razem może przynieść sporo korzyści. Poświęcam czas tylko na treningim odpoczynek i zbijanie ostatnich kilogramów. Poświęcam czas na to, co jest najważniejsze przed walką.

Zawsze jednak Twoja osoba cieszy się sporym zainteresowaniem…

Muszę powiedzieć, że w Calgary zainteresowanie najbliższą galą UFC jest naprawdę spore. Moja osoba też jest bardzo często dostrzegana. Nie narzekam na to, bo lubię pracę z mediami, lubię wywiady. Wiem, że w pod tym względem przede mną intensywny czas. Jest to jednak czas spokojniejszy, bardziej stonowany niż było to przed moimi poprzednimi pojedynkami.

Przed Tobą walka z Tecią Torres, która powraca po przegranej z Jessicą Andrade. Z Brazylijką wygrałaś, ale stoczyłaś jeden z najlepszych pojedynków w UFC.

Tak jak powiedziałeś, walka z Andrade była najlepszą w mojej dotychczasowej karierze. Nigdy tego nie ukrywałam i otwarcie mówiłam o tym od razu po walce. Ja chciałem tej walki. Chciałam powrócić do klatki bardzo szybko. Po drugiej przegranej z Rose Namajunas powiedziałam, że przez miesiąc nie chcę rozmawiać o powrocie. Po tygodniu już zgłosiłam swój akces i prowadziłam rozmowy z Daną Whitem oraz organizacją UFC. Byłam gotowa od początku na walkę z Tecią. Niby przegrała z Andrade, ale Brazylijka z kolei może zaraz być pretendentką do pasa mistrzowskiego. Wygrana pozwolili mi szybko otrzymać ponownie walkę o tytuł. Jeśli wygram efektownie, to być może od razu otrzymam taką szansę.

Czego się spodziewasz po tej walce?

Tecia jest zbliżoną zawodniczką do Andrade – jest niska, krępa, bardzo muskularna. Nie należy do technicznych zawodniczek i jest bardzo chaotyczna. Lubi pracować „po kole” w oktagonie i niespodziewanie wyskoczyć z serią ciosów. Jej zapasy i parter są powiedzmy… na dobrym poziomie. A ja? Walki z Claudią Gadelhą pokazały, że w tych płaszczyznach moje umiejętności stoją na bardzo wysokim poziomie. Szanuję Tecię, jak każdą inną rywalkę, i podchodzę do niej z dużym respektem. Chodzi o szacunek na macie, już w klatce, oraz podczas sesji treningowych. Tam przepracowałam naprawdę wiele godzin. Nie mogę się już doczekać. Chcę pokazać, że cały czas mam mocną pozycję w tej dywizji wagowej.

źródło: polsatsport.pl

POLECANE