niedziela 06.01.2019

Artur Szpilka i jego pies uratowani przez GOPR-owców!!!

foto: Instagram/Artur Szpilka
5 1

W polskich górach od wielu dni panują bardzo trudne warunki. Ratownicy ostrzegają przed wycieczkami w góry, w wielu miejscach ogłoszono ostrzeżenia lawinowe czwartego stopnia. GOPR wydał komunikat, w którym podkreślono, że każde wyjście w góry wymaga obiektywnej oceny ryzyka, dobrego przygotowania technicznego i kondycyjnego.

Mimo tych ostrzeżeń bokser Artur Szpilka (29 l.) postanowił udać się ze swoim psem Pumbą oraz innymi sportowcami m.in. Michałem Materlą na wyprawę w góry. W trakcie wyprawy warunki pogodowe uległy pogorszeniu. Zaczął wiać silny wiatr, pojawiła się także śnieżyca. „Amatorzy polskich gór musieli wezwać na pomoc ratowników GOPR, głównie z uwagi o zdrowie psa należącego do Szpilki. Na pomoc oczekiwali w schronisku na Równi pod Śnieżką. „Takiej akcji to jeszcze nie mieliśmy, z Pumbusiem lecimy ratownikiem” – relacjonował bokser na nagraniu, które trafiło na Instagram boksera.

View this post on Instagram

Akcja ratunkowa Pumby ❤️❤️❤️❤️

A post shared by Artur Szpilka (@artur_szpilka) on

Szpilka wraz z psem Pumbą (rasa American Bully) musiał zostać jednak zwieziony przez ratowników. Zwierzak był zmarznięty i przestraszony. Przy filmie na instagramie pojawiło się sporo negatywnych komentarzy dotyczących tego, że bokser zabrał ze sobą psa na wyprawę. Szpilka tłumaczył, że Pumba biega z nim po kilkanaście kilometrów dziennie, również w śniegu i mrozie. Przyznał jednak, że zabranie go w góry nie było rozsądne.

„To prawda trochę nie przemyślane, póki nie było wiatru było super potem śnieżyca i naprawdę pierwszy raz coś takiego widziałem” – napisał Artur Szpilka.

Czytaj dalej

KOMENTARZE

4 Comments

 1. Kokorito

  06.01.2019 at 20:02

  Koniecznie obciążyć ich za akcję ratownicza!!! Jakim trzeba być polmozgiem żeby zabrać psa w góry mimo setek komunikatów że strony GOPR by nie wyruszac na szlaki.

 2. Ryszard

  07.01.2019 at 06:38

  Do póki nie będzie w społeczeństwie świadomości, że za takie akcje trzeba płacić z ubezpieczenia lub w przypadku jego braku z własnej kieszeni to będziemy mieli takie historie. Pumbusiowi zmarzly uszka to zdzwonimy po GOPR. totalna nieodpowiedzialność.

 3. Narciarz

  07.01.2019 at 07:29

  Zwykły idiota

 4. lewy prosty

  08.01.2019 at 13:34

  szpilka to idiota i kolejny raz to udowodnił.prosimy pana wasilewskiego o usawienie walki z widerem-moze zakończy te żałosne występy szpilki

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLECANE