piątek 24.08.2018

Akop Szostak poznał swojego przeciwnika na KSW45.

1 0

Akop Szostak ( 30 l.)  (3-2, 2 KO) w końcu poznał swojego rywala na gali KSW45. Jego najbliższym  przeciwnikiem będzie niepokonany Anglik, John Smith (3-0, 3 KO).

Przypomnijmy, że Szostak to popularny trener personalny i kulturysta. Szostak w Londynie pojawi się przed fanami KSW po raz pierwszy. Akop swoją rozpoczął przygodę z MMA w 2015 roku. W pierwszym zawodowym starciu znokautował rywala już w 30. sekundzie. Później dołożył wygraną na pełnym dystansie z doświadczonym Łukaszem Borowskim, ale potem doznał pierwszej zawodowej porażki, ulegając przez techniczny nokaut Tyberiuszowi Kowalczykowi. Również kolejna walka nie poszła po jego myśli – w nieco ponad minutę został pokonany przez Martina Chudej. Po kolejnej przegranej walce,  Akop postanowił zrobić sobie przerwę od MMA, która zakończyła się w kwietniu bieżącego roku. Na WCA Fight Night 4 Szostak powrócił do klatki i zastopował w drugiej odsłonie Wojciecha Balejkę. Zawodnik zapowiedział, że całą gażę z występu w stolicy Anglii przekaże na cele charytatywne.

Co możemy powiedzieć o przeciwniku Akopa? Jak opisuje go federacja KSW – John Smith  to utytułowany kickbokser, który przygodę ze sportami uderzanymi rozpoczął w 2010 roku. W minionym roku sięgnął po tytuł mistrza wagi ciężkiej The United Kingdom Boxing Union w Londynie. W MMA zadebiutował w 2017 roku. Za każdym razem korzystał ze swoich nieprzeciętnych umiejętności stójkowych i nokautował rywali już w pierwszych sekundach walki. W dotychczasowych bojach Anglik spędził w klatce łącznie jedynie 2 minuty i 26 sekund, a jednego z przeciwników postał na deski już w 16. sekundzie. Naprawdę ciężko nam powiedzieć, czy to dobry przeciwnik dla Akopa? Jedno wiemy, sam Akop biznesowo jest dla włodarzy KSW ważniejszy, niż anonimowy Anglik.