poniedziałek 11.12.2017

Poznaj historię bionicznego mistrza!

foto:
0 0

Poznajcie Edgarda Johna Augustina ( 31 l.)  bionicznego kulturystę! Jego historia sprawi, że przestaniecie szukać powodów by nie iść na trening!

W wypadku samochodowym, spowodowanym przez matkę Edgard stracił obie nogi. Miał wtedy 4 lata.  Przez kolejny rok adaptował się do życia, przechodząc w ośrodku pod Paryżem rehabilitację podobną do tej, którą stosuję się u weteranów wojennych.

Augustin zaczął uprawiać kulturystykę w wieku dwudziestu lat, by uwolnić się od stresu spowodowanego kalectwem i ciężkimi egzaminami na studiach. Obecnie odnosi sukcesy na zawodach kulturystycznych dla sportowców niepełnosprawnych i rywalizuje z pełnosprawnymi kulturystami! Edgard porusza się na specjalnych bionicznych protezach, które dzięki użytym do ich budowy najnowszym technologią, pozwalają na wykonywanie wszystkich ćwiczeń na siłowni jak: wykroki, martwe ciągi czy przysiady.  Jako ciekawostkę podamy, że Augustin podjął współpracę z polskim producentem suplementów dla sportowców, firmą Olimp Sport Nutrition. 

 

– Kulturystyka daje mi poczucie spełnienia. W tym sporcie najbardziej podoba mi się poświęcenie i samodyscyplina. Jednym słowem kulturystyka stała się moim sposobem na życie! Trenuje 5 x w tygodniu. Moja dieta to 6 zbilansowanych posiłków dziennie, każdego dnia wypijam 6 litrów wody. Z suplementacji używam: białko, BCAA, ZMA, witaminy, glutamina, glukozamina i kwasy Omega 3.

 

– Dla mnie, moją motywacją jest moja niepełnosprawność, która nauczyła mnie, że jestem odpowiedzialny za swoje życie, i podjąłem decyzje kim chcę w życiu być.

Foto: Instagram/bionic_body

 

 

POLECANE