sobota 27.01.2018

Helmut Strebl, 48-latek ma tylko 4% tkanki tłuszczowej!!!

foto: facebook/ Helmut Strebl
5 1

Najbardziej „dociętym” człowiekiem na świecie jest, pochodzący z Austrii Helmut Strebl (48 l.). ten mierzący 190 cm kulturysta, przy wadze 91 kilogramów ma zaledwie 4% tkanki tłuszczowej. Dzięki temu jego ciało wygląda jak obrazek w książce od anatomii!

Przygodę z treningami siłowymi Strebl rozpoczął w wieku 12 lat, powodem rozpoczęcia treningów było dręczenie Helmuta przez kolegów. 12 latek był wątłym i chudym dzieciakiem, przez co stał się obiektem prześladowań przez większych od siebie rówieśników. Za pierwsze przyrządy do ćwiczeń  posłużyły Helmutowi …butelki napełnione wodą! To one zastępowały mu hantle.

Helmut zawsze podkreślał, że jest naturalnym kulturystą i nigdy nie stosował sterydów, czy też innych nielegalnych używek mających na celu poprawę wyglądu jego sylwetki. Podstawa jego wyglądu oprócz treningów jest przestrzeganie wysokobiałkowej diety z umiarkowana ilością węglowodanów.

Przykładowa dieta:

Posiłek 1: 5-8 białek jajka + 1 żółtko, kurczak, duża filiżanka kawy, 3 bułeczki, dżem , musztarda, słodzik o niskiej zawartości tłuszczu

Posiłek 2: szejk : 50 gr. Odżywki białkowej + 80 gramów węglowodanów

Posiłek 3: ryż basmati + indyk / kurczak

Posiłek 4: ryż basmati + indyk / kurczak / ryba

Posiłek 5: ryż basmati + indyk / kurczak / ryba

Posiłek 6: 10-12 białek jajka (bez żółtka) i 4 małe tosty

 

 

 

Czytaj dalej

KOMENTARZE

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLECANE