czwartek 04.01.2018

Nie będzie przejęcia znanej sieci siłowni w Polsce – co poszło nie tak?

foto: calypso.com.pl
1 0

Jak donosi portal Money.pl – nie dojdzie do zapowiadanego przejęcia sieci Calypso Fitness przez Benefit System, który wycofał wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad popularną siecią klubów fitness.

Calypso Fitness to sieć klubów fitness w Polsce obecna na polskim rynku od 1996 roku. Aktualnie posiada 43 kluby w 18 miastach, w tym aż 20 klubów w Warszawie.  Priorytetem dla Calypso Fitness są lokalizacje klubów w miejscach wygodnych dla ich klientów. Wszystkie kluby Calypso Fitness znajdują się w kluczowych punktach miast, są bardzo dobrze skomunikowane, posiadają miejsca parkingowe.

Grupa kapitałowa Benefit Systems jest dostawcą rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW.

27 listopada 2017 roku, UOKiK uznał, że na rynku usług sportowo–rekreacyjnych może dojść do niebezpiecznej koncentracji. Wystosował zastrzeżenia do przejęcia przez Benefit Systems kontroli nad Calypso Fitness. Zdaniem Urzędu koncentracja mogła ograniczać konkurencję na rynkach pakietów usług sportowo–rekreacyjnych oferowanych pracodawcom oraz świadczenia dostępu do usług sportowo–rekreacyjnych w klubach fitness.

 

Źródło: Money.pl

Czytaj dalej

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
wpDiscuz

POLECANE