środa 27.12.2017

Ile kilogramów dzieli Akopa od powrotu do MMA?

foto: facebook/Akop Szostak
2 1

Święta ,święta i po świętach. Za nami magiczny czas, który spędziliśmy wśród najbliższych nam osób. Spotkania, zazwyczaj odbywały się przy suto zastawionym stole. Pierogi, sałatki i pyszne ciasta, stanowiły pokusę nie do odparcia.

Wielu z nas po świętach ma opory aby wejść na wagę. Perspektywa kilku  poświątecznych kilogramów  „na plusie”, kończy się zwykle deklaracją rozpoczęcia diety. Kiedy do zrzucenia jest  kilka kilogramów , to jest niewielki problem.  Jednak zrzucenie 21kg to już jest poważnie wyzwanie!

Właśnie 21kg dzieli popularnego trenera personalnego i kulturystę, Akopa Szostaka (29 l.)  do powrotu na ring MMA. W swoimi przedświątecznym Instastory, Szostak zadeklarował swój powrót do klatki MMA, po uzyskaniu wagi 84kg. Właśnie w takiej kategorii wagowej, chciałby walczyć. Waga Akopa (przed świętami)  to 105kg, jak łatwo policzyć jest to 21kg za dużo!

Ile czasu potrzeba aby zredukować swoją wagę o taką liczbę kilogramów? Zwykle dietetycy twierdzą, że zdrowa utrata wagi to maksymalnie do 2kg tygodniowo, dla osób „mających z czego zrzucać”. Biorąc pod uwagę, doświadczenie Szostaka możemy zakładać, że jego redukcja pójdzie jeszcze sprawniej. Czy zatem jest szansa, zobaczenia Szostaka jeszcze na wiosnę na jakiejś gali MMA?

Akop ma tylko 172 cm wzrostu (złośliwi mówią, że to wzrost podany w butach na obcasach). W ocenie byłego kulturysty, to właśnie warunki fizyczne, zadecydowały o jego porażkach na ringach MMA. Podczas walk z przeciwnikami, dysponującymi lepszymi warunkami fizycznym, niewysoki Akop w ostatnich walkach zbierał od nich solidne lanie.

Trochę już mam dość przytyków w moją stronę co do ostatnich walk więc chciałbym w końcu się wypowiedzieć. Zrobiłem 4 walki. Dwie wygrałem, dwie przegrałem. Uwierzcie mi, że porażki w Polsacie na żywo bolą mocniej, niż pod bramą gdzie nikt Was nie widzi.Jestem wielkim fanem MMA, uwielbiam to trenować, lubię się bić. Jednak chyba czas spojrzeć prawdzie w oczy. Nie każdy wielbiciel MMA musi bić się zawodowo. Trenuje naprawdę ciężko, dawałem z siebie tak dużo, że każdy trener z którym miałem styczność, zawsze mocno mnie szanował, bo widział ile serca wkładałem w to wszystko. Jednak niestety jestem kurduplem, mającym 172 cm wzrostu z kawałem mięsa. Nie oszukujmy się. Z moim wzrostem musiałbym walczyć w 66kg – mówił po swojej ostatniej porażce Akop Szostak.

Zatem czekamy z niecierpliwością, na efekty zrzucania kilogramów,  którymi  Akop na pewno będzie się dzielił ze swoimi fanami w Internecie. My jesteśmy bardzo ciekawi, jak będzie wyglądała  84 kilowa wersja Akopa Szostaka?

Czytaj dalej

KOMENTARZE

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLECANE