poniedziałek 26.02.2018

Czy Piotr Borecki jest w 100% naturalnym kulturystą?

foto: instagram/Piotr Borecki
3 0

Piotr Borecki (27 l.), to popularny w internecie trener personalny i kulturysta. Był wielokrotnym mistrzem Polski i Europy w sportach sylwetkowych. Zdobywał też v-ce mistrzostwo Świata i drugie miejsca na prestiżowych zawodach Arnold Classic. Te sukcesy zaowocowały przyznaniem Piotrowi, zawodowej karty PRO. Jednak tutaj pojawił problem natury finansowej. Koszt wykupy takiej karty to aż 22 tys. złotych. Już wcześniej, sam Borecki finansował swoje starty przez … zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl!  Jednak wszystko wskazuje, że dzięki wsparciu sponsorów Piotra, udało się kartę PRO opłacić.

Jak wiadomo, kulturystyka na poziomie zawodowym to restrykcyjna dieta, niezliczone godziny ciężkich treningów, ale też suplementacja w tym ta niedozwolona.

Moim zdaniem kulturystyka to sport elitarny. Trzeba mieć silną psychikę. Dieta przed zawodami jest bardzo okrojona i  ludzie często psychicznie nie wytrzymują.Każdy sport jest niestety zatruty dopingiem. Każdy ma chęć bycia najlepszym, zrobić jak najlepszy wynik. Sporty sylwetkowe nie różnią się w tym od innych sportów. Nawet w szachach czy grach komputerowych,  środki zwiększające koncentrację są na porządku dziennym – mówi Piotr Borecki.

View this post on Instagram

Tak prezentuje się moja forma na 4 dni do startu. Mocno nawodniony, ale w środę myślę będzie już bardzo dobrze 😊 Chciałbym podziękować wszystkim moim sponsora oraz firmą z którymi współpracują za nieocenione wsparcie jakie od Was otrzymałem podczas moich przygotowań, co pozwoliło mi szybciej rozwijać się i poprawiać swoje słabości. Bez Was na pewno było by znacznie trudniej. Szczególne podziękowania dla @6pak_nutrition . Mojego głównego sponsora, który pomógł mi jako pierwszy, z którym współpracuje już od roku 2014. Kolejna firma to @projektfit2017 z która niebawem zrobimy coś naprawdę niezwykłego. Moja forma to również zasługa doskonałego cateringu, z którego korzystam na codzień czyli @fitextremecatering oraz @chicksandsport którego produkty doskonale sprawdzają się podczas podróży, a także mam słabość do ich chipsów z kurczaka 😂 @jawokrakow za ich doskonale produkty m.in. amarantus ekspandowany 😍 jeśli chodzi o coś słodkiego czym raczylem się przez całe moje przygotowania to przepyszne czekolady @light__sugar Nie śmiał bym tu nie wymienić kliniki @jedynezdrowie.pl @cliniqmedkrakow oraz @bonnieandclyde.hair którzy dbali przez cały okres o kondycję moich mięśni, cery oraz fryzury. Od strony obuwia oraz odzieży zarówno treningowej jak intej na codzień muszę bardzo mocno podziękować firma @retrokickspl @mdsport.pl oraz @sklep_furia. Oraz @joannakaczynska za slipy do nowej kategorii 😘 a także @gorsety_fitness za pas bez którego nie ruszam się na trening 😍 Jeszcze raz bardzo mocno wszystkim dziękuję. Mam nadzieję, że nikogo nie pominalem i że dalej będziemy razem działać prężnie. Teraz czas na mnie pokazać że jednak było warto mnie wspierać ! #aesthetic #arms #arnold #body #bodybuilding #boy #chest #competitor #contest #workout #gym #gymlife #training #trainhard #legs #shape #smile #shreded #ifbb #inspiration #motivation #checkform #polishboy #handsome #hardwork #shreded #6pak.tv #6paknutrition

A post shared by 🤜ⓅⒾⓄⓉⓇ ⒷⓄⓇⒺⒸⓀⒾ🤛 (@piotrborecki_ifbb_pro_league) on

 

Borecki nigdy nie przyznał się do „drogi na skróty”. Co często wytykają mu internauci. Nawet biorąc pod uwagę wzrost Piotra 171 cm, który jest atutem w budowaniu masy mięśniowej, ciężko im uwierzyć w jego naturalność.

Nudzi mnie już to okłamywanie ludzi, wmawiasz tym, którzy dopiero zaczynają, że formy nie da się kupić. Moim zdaniem to zwykłe pierdolenie ponieważ dobra forma to oznaka dbania o siebie tzn. zdrowego trybu życia (diety i ciężkich treningów) przede wszystkim czasu jeśli mówimy o naturalnym budowaniu masy mięśniowej, ale taki nabity gość jak Ty chodzi i mówi, że to wszystko ciężka praca i dieta, coś w tym jest to prawda, ale dlaczego nie powiesz nam przy okazji ile towaru walisz i ile Cię to kosztuje, bo pewnie wydajesz na cykle ogromne pieniądze a bez tego nie zbudujesz takiej masy samą dietą i treningami. Na dodatek opis filmu „cała prawda” raczej gówno prawda. Mydlenie oczu innym nie doświadczonym ludziom, którym imponujesz. Większość wie, że praktycznie każdy zawodowy kulturysta kłuje dupe, ale przynajmniej mogliby się do tego przyznawać nie wmawiając ludziom, że jest inaczej. – pisze internauta pod filmem Piotra Boreckiego zamieszczonym na YouTube.

 

 

Czytaj dalej

KOMENTARZE

2 Comments

 1. Antek

  28.04.2019 at 16:10

  Przecież na stronie popada został zdyskwalifikowany na dwa lata za używanie nie dozwolonych substancji.

  • Antek

   28.04.2019 at 16:11

   Polada- Polska agencja antydopingowa.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLECANE