piątek 02.02.2018

Artur Szpilka, jednak stawia na boks!

foto: ringpolska.pl
4 0

Wszystko wskazuje, że Artura Szpilkę (28 l.), szybciej ujrzymy w bokserskim ringu, niż klatce MMA. W ostatnim czasie wiele mówiło się o debiucie pięściarza w federacji KSW, powodem tego oprócz dwóch ostatnich bokserskich porażek Artura, były też oczywiście pieniądze. Szefowie KSW, kusili boksera wysoką gażą jaką mieli mu zaoferować za występ w ich federacji.

Sparuję z zawodnikami MMA raz, czasem dwa razy w tygodniu, ale moim priorytetem jest boks. Wszystko wskazuje, że wiosną będę boksował w Stanach Zjednoczonych. Mój rywal? Głośne nazwisko. Szykuje się naprawdę fajna walka – powiedział Artur Szpilka w rozmowie ze Sport.pl.

 

Sam Artur przyznaje, że temat MMA jest dla niego otwarty. Bokser jest bardzo zadowolony, że poznaje tajniki mieszanych sztuk walk , ucząc się ich, od najlepszych polskich zawodników. Michał Materla, Daniel Omielańczuk to jego nauczyciele i sparingpartnerzy podczas treningów na macie.

Przypomnijmy, że Szpilka ma też nowego trenera, został nim Andrzej Gmitruk. Ten doświadczony trener, wcześniej doprowadził do sukcesów takich bokserów jak Andrzej Gołota i Tomasz Adamek.

Pierwsze koty Za Płoty🔥💣💣💣📍

Geplaatst door Artur Szpilka op maandag 13 november 2017

Pan Andrzej to świetny trener i przede wszystkim wspaniały człowiek. Bardzo podobają mi się wspólne treningi. Od razu mi zaimponował, bo natychmiast wychwycił moje błędy, złe nawyki, i zaczął je korygować – mówi Szpilka w wywiadzie dla Sport.pl.

Czekamy zatem na poznanie nazwiska przeciwnika „Szpili”, z którym ma zmierzyć się na wiosnę za oceanem. Liczymy, że pod okiem nowego trenera uda mu się wrócić na właściwy tor w jego pięściarskiej karierze.

 

Czytaj dalej

KOMENTARZE

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

POLECANE